Mi a fészkes fene ez? - a változókor egészéről mindenki számára
A Mi a fészkes fene ez? a változókor témakörét feldolgozó irodalom legalaposabb és legszemélyesebb hangvételű alkotása. Heather Corinna a téma aspektusaira való univerzális rálátása testközelbe hozza az olvasó számára a perimenopauza (tehát a változókor hatásainak kezdetétől számított időszak), a menopauza (az utolsó menstruációs vérzést követően számított háromszázhatvanötödik nap) és a posztmenopauza (vagyis a menopauzától számított életszakasz) tapasztalásait és tanulságait.
A szerző elképesztő tudásanyagot fektet le a Mi a fészkes fene ez? oldalain, és ezt személyes tapasztalatokkal, interjúk százaival és kolosszális terjedelmű kutatómunkával alá is támasztja. Az alapos szakmaiság azonban egy pillanatra sem megy az érthetőség rovására, az olvasó nem kényszerül száraz szakszövegek átrágására, sőt! Heather Corinna a tartalmi profizmus mellett az iráskészség legmagasabb fokát valósítja meg, már az első oldalak után azt érezzük, hogy egy jófej, nagy tudású, segítőkész barátot szereztünk magunknak. Őszinte, csípős humora a lehető legjobb közeget biztosítja még a nehezebb kihívások feldolgozásához is.
Miért olvassam el, ha engem nem érint a menopauza?
A Mi a fészkes fene ez? nem csak a változókor időszakában lévő nőknek szóló olvasmány. Heather megközelítése bármely életkorú és nemű olvasó számára rendkívül tanulságos, mivel minden és mindenki szempontjából körüljárja ennek a kihívásokkal teli, ugyanakkor örömtelivé varázsolható életszakasznak a világát. Gyermekként megtanulhatjuk, hogyan lehetünk empatikusabbak a perimenopauza időszakába lépett édesanyánk iránt, ezzel teljesen új fejezeteket nyitva kapcsolatunk mélységeiben. Párunk isteníteni fogja Heather Corinnát, ezt a könyvet (és minket is), mivel társként is rengeteget tanulhatunk a változás kihívásairól, és - ami talán még ennél is fontosabb - annak szépségeiről is.
Még akkor is profitálunk a Mi a fészkes fene ez? elolvasásából, ha az előbbiek közül egyik pozíciót sem mondhatjuk magunkénak, de a munkahelyünkön - közvetlenül vagy közvetetten, de nagy eséllyel elkerülhetetlenül - találkozunk a változókorral és annak kihívásaival. Igen! Elkerülhetetlenül, hiszen családunkban, baráti körünkben és munkahelyünkön is találkozhatunk 45-55 év közötti nőkkel, akik minden bizonnyal érintettek a változókor által.
A menopauza egy lehetőség
Corinna műve azonban nem csak az eddig felsorolt szempontok szerint különleges, hanem példátlan fokú nyitottsága és elfogadása miatt is. Írása és elemzései nem korlátozódnak kizárólag a nőkre - magukba foglalnak minden olyan embert, akik hormonrendszerük működése folytán a változókorral azonos, vagy ahhoz nagy mértékben hasonló jelenségekkel szembesülhetnek.
Somama Gésa - ajánlásával:
https://www.365teambooks.hu/ajanlas
|
Szexuális oktatással, fogamzásgátlással és abortusszal foglalkozó oktató és tanácsadó volt a Cedar River Klinika Feminista Női Egészségközpontjánál, valamint a CONNECT tinédzser kiemelési és oktatási program igazgatója Seattle-ben, amely elsősorban hajléktalan vagy otthontalan fiatalokat és reproduktív egészségügyi pácienseket szolgált ki. Korábban a American Journal of Sexuality Education szerkesztőbizottságának és a NARAL Pro-Choice Washington igazgatótanácsának tagja volt; író és szerkesztő a Our Bodies, Ourselves 2011-es kiadásában, szexualitással kapcsolatos tanácsadó rovata korábban a RH Reality Check/Rewire oldalon jelent meg. Számos díjat nyert a területén, és munkáját több kiadvány, köztük az Utne Reader, a City Pages, az Alternet, a Seattle Post-Intelligencer, a Siren, az Industry Standard, a Chicago Tribune, a CNN, a Nation, az Oxygen Network, az Estronet, a Yahoo!, a Feministing, a Minnesota Women’s Press, a Minneapolis Star-Tribune, a Boston Phoenix, a Ms. Magazine, a New York Times, a Bust és a Bitch méltatta vagy említette. Heather esszéi, novellái, versei és fényképei saját kiadványokban jelentek meg, valamint a Teen Vogue-ban, a The Guardian-ben, a RH Reality Check/Rewire-ben, az Issues Magazine-ben (AU), a PIF Magazine-ban és a Maxi Magazine-ban.
(a) S.E.X: Egy minden-amit-tudnod-kell útmutató tinikorod és húszas éveid szexuális életéhez (b) Hogy mi?: Képregényes útmutató a kapcsolatokhoz, a testekhez és a felnövéshez |